Kino Komeda 3D

Ostrowskie Centrum Kultury

ul. Powstańców Wielkopolskich 22

63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 45

O NAS

Uroczyste otwarcie kina ” Komeda ” nastąpiło 13 lipca 1996 roku i zostało powiązane z obchodami stulecia kina. Budynek kina mieści się w centrum miasta w sąsiedztwie parku miejskiego i połączony jest z ekskluzywnym kompleksem hotelowo – restauracyjnym.

Kino dysponuje wygodną salą projekcyjną na 400 miejsc.Od 12.stycznia 2012 r. kino wyświetla filmy w technologii cyfrowej oraz 3 D, na bazie zestawu do projekcji cyfrowej zakupionemu dzięki dofinansowaniu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz miasto Ostrów Wielkopolski.
https://www.youtube.com/watch?v=OnBz-ZbO37E

Patronem kina jest wybitna postać ze świata jazzu i filmu – Krzysztof Komeda Trzciński, który w Ostrowie Wielkopolskim ukończył gimnazjum, zdał maturę i tutaj został ” odkryty ” dla jazzu przez Ostrowianina Witolda Kujawskiego, członka legendarnego zespołu jazzowego ” Melomani „.

Kino ” Komeda ” od początku istnienia oprócz działalności stricte filmowej było także miejscem koncertowania wielu polskich oraz światowych sław muzycznych. To właśnie salę kina ” Komeda ” upatrzyli sobie organizatorzy dużych ogólnopolskich i międzynarodowych imprez takich jak np. Muzeum Jazz Festiwal.Kino cieszy się dużą sympatią Ostrowian, a także widzów spoza miasta.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego kina !!!

Tutaj realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 pn. „Zakup zestawu kina cyfrowego dla kina KOMEDA w Ostrowie Wielkopolskim”

Beneficjent: Ostrowskie Centrum Kultury

http://www.ockostrow.pl

Od roku 2012 kino Komeda wyświetla filmy w technologii cyfrowej oraz 3 D dzięki dofinansowaniu zakupu zestawu cyfrowego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej – DZIĘKUJEMY!!!

Od roku 2012 kino Komeda wyświetla filmy w technologii cyfrowej oraz 3 D dzięki dofinansowaniu zakupu zestawu cyfrowego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – DZIĘKUJEMY!!!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013
Projekt pn. „Zakup zestawu kina cyfrowego dla kina KOMEDA w Ostrowie Wielkopolskim”
Beneficjent: OSTROWSKIE CENTRUM KULTURY
Koszt inwestycji; 615 369,00 PLN Dotacja EFRR : 150 499,21 PLN