MOJEeKINO.PL

drodzy widzowie !

 

    Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w kinie jeszcze długo nie będzie taka sama jak dawniej.
Dlatego postanowiliśmy dać naszym widzom więcej czasu na oswojenie się z sytuacją i wznowimy działalność kina Komeda od 19 czerwca.
    A tymczasem:
.
Zaproś swoje ulubione kino do domu!

KINO   „KOMEDA” zaprasza!!!

Już dziś, w czwartek 21 maja, o godz. 16:00 rusza największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Spośród listy kin znajdujących się na platformie MOJeEKINO.PL wybierz swoje ulubione kino i ciesz się jego wyjątkowym repertuarem.

MOJEeKINO.PL to innowacyjny na skalę światową projekt największego wirtualnego kina, w ramach którego w dedykowanych wirtualnych salach swoje repertuary będzie prezentować kilkadziesiąt kin arthouse’owych z całej Polski – od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego. MOJEeKINO.PL to platforma, której celem jest promocja kina artystycznego, którego próżno szukać na popularnych platformach streamingowych, a za którym tęsknią wytrawni widzowie kin studyjnych. Pod jednym adresem dajemy możliwość kilkudziesięciu niezwykle różnorodnym kinom na przygotowywanie własnego, unikatowego programu dopasowanego do potrzeb widzów.

Z powodu trwającej już ponad dwa miesiące kwarantanny widzowie nie mogą odwiedzić naszych kin, mamy więc nadzieję, że zaproszą nas do swoich domów, w których stworzymy namiastkę prawdziwego kina oferując dostęp do starannie wyselekcjonowanego repertuaru wzbogaconego o spotkania z twórcami, przeglądy i festiwale filmowe.

 

plan najnowszych wydarzeń

 

23 – 27 września

18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

 

Zaprezentowanych zostanie 11 bloków filmów krótko- i średniometrażowych.

Wszystkie bloki festiwalowe będą udostępnione użytkownikom platformy bezpłatnie.

https://www.mojeekino.pl/show/miedzynaro dowy-festiwal-filmow-przyrodniczych-imwp uchalskiego

 

24 września – 10 października

18 edycja festiwalu OPLSKIE LAMY.

 

Dwa cykle:

Kino#Młodość i Nowe Kino Rumuńskie w odrębnych kafelkach na 48h cena biletu 13,00 zł.

Filmy (bloki) Konkursowe dostępne od 24.09 do 7.10 na 48h cena biletu 10,00 zł

 

24 – 26 września

ARS INDEPENDENT 2020 – będzie 10. – jubileuszową! – edycją multimedialnego festiwalu filmu, animacji, wideoklipu i gier wideo.

W tym roku w całości online! https://www.mojeekino.pl/show/ars-indepe ndent

 

1 – 8 października

TRANSATLANTYK

Sprzedaż biletów – 15.00zł – ruszymy w czwartek wieczorem!

 

26 – 30 października

Korean Film Festival

9 filmów premierowych.

Seanse będą do obejrzenia o konkretnych godzinach – bilety 12,00 zł.

LISTA FILMÓW W RAMACH WYDARZENIA

1. Beasts Clinging at Straws (108’)

2. Baseball Girl (105’)  / polska premiera

3. Exit (103’)

4. A French Woman (89’)

5. Tiny Light (90’)  / europejska premiera

6. Gull (75’)  / polska premiera

7. Money (115’) / polska premiera

8. Montmartre de Papa (83’)  / europejska premiera

9. Height of the Wave (95’)  / polska premiera

 

2 – 9 listopada

Ukraina Film Festiwal

 

Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł – i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.

REGULAMIN PLATFORMY MOJEEKINO 21.05.2020

 

W razie problemów z odbiorem filmów na platformie  MOJEeKINO  prosimy wysyłać zgłoszenia na adres:

                                                                              mojeekino@gmail.com

 

Również na naszej platformie w piątek, 22 maja, swoje wirtualne życie rozpocznie film dokumentalny – „Kult. Film”. W naszej ofercie nie zabraknie także starszych tytułów, które podbiły serca kinowej publiczności, jak „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, Witajcie w Norwegii” czy „Party” a także poruszających dokumentów z festiwalu Millenium Doscs Against Gravity – „Antropocen”, Genesis 2.0” czy „Jutro albo pojutrze”. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych widzach: dla nich także przygotowaliśmy zestaw najciekawszych filmów, które święciły triumfy na dziecięcych festiwalach. Aby ułatwić widzom poruszanie się po platformie filmy pogrupowaliśmy w kolekcje tematyczne – kino włoskie, kino dokumentalne, kino skandynawskie etc. – które będą cyklicznie zmieniane.

Ale to nie koniec atrakcji. Raz w tygodniu w ramach cyklu POLOWANIE NA FILMY, wspólnie z naszym Partnerem – Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, będziemy zapraszać widzów na spotkania z twórcami. Już wkrótce w tej formule odbędzie się jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Joshem Hartnettem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, a naszym gościem przed seansem będzie reżyser obrazu Lech Majewski. Kolejne tytuły i gości będziemy anonsować wkrótce.

Natomiast już za tydzień – 29 maja zaprosimy widzów na wydarzenie bez precedensu – pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo. Filmem otwarcia 26. edycji festiwalu będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie „ZŁO NIE ISTNIEJE”. To najnowszy dramat jednego z najważniejszych irańskich reżyserów prześladowanego przez władzę Mohammada Rasoulofa. Polska publiczność zna tego twórcę z takich filmów jak: „Uczciwy człowiek”, „Rękopisy płoną” czy „Pożegnanie”. Ponadto w ciągu 10 dni festiwalowych widzowie będą mogli zobaczyć 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery jak nagrodzona w Berlinie „Nadzieja” w reż. Marii Sødahl, „Martin Eden” w reż. Pietro Marcello i „Zaginiona dziewczyna” w reż. Kōjiego Fukady, a także przedpremiery: „O nieskończoności” w reż. Roya Anderssona oraz „Najgorsze wiersze świata” w reż. Gabora Reisza.

 

Nie pozwolimy widzom się nudzić, bo tuż po zakończeniu 26. edycji festiwalu Wiosna Filmów na MOJEeKINO.PL zagoszczą kolejne niezwykłe wydarzenia m.in. festiwal Kino w Trampkach, HER DOCS czy 48HFP.

Operatorem wirtualnego kina jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Partner technologiczny – Insys Video Technologies.

Partnerzy – Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czekamy na Was w wirtualnych salach kin studyjnych z całego kraju pod wspólnym adresem MOJEeKINO.PL!