KF ''NA WOLNOŚCI''

zaprasza na 

FILMY MARCA  2018

 

o kobietach z różnych stron...

 

 

 

 

5 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

Maria Callas

/ Maria by Callas/

 

reżyseria: Tom Volf

dokumentalny, Niemcy, 113 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                      

   Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań..

 

 

 

12 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

Bliskość

/ Tesnota /

 

reżyseria: Kantemir Bałagow

dramat, Rosja, 118 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Pełnometrażowy debiut fabularny ucznia Aleksandra Sokurowa. Akcja filmu, który oparty został częściowo na prawdziwych wydarzeniach, toczy się pod koniec lat 90. w Nalczyku. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. W centrum wydarzeń znajduje się jednak siostra porwanego– buntowniczka Iłana, która jako jedyna jest w stanie wyrwać swoich bliskich z opresji.

 

 

 

19 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

W ułamku sekundy

/ Aus dem Nichts /

 

reżyseria: Fatih Akin

dramat, Francja, Niemcy, 106

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                        

  W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

 

 

 

26 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

/ Three Billboards Outside Ebbing, Missouria /

 

reżyseria: Martin McDonagh

komediodramat kryminalny, USA, Wielka Brytania, 115 min

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę...

 

 

 

                                                          * * * * * * * * * *

 

 

 

zaprasza na 

FILMY  LUTEGO  2018

...tylko mnie kochaj...

 

 

 

5 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

The Florida Project

 

 

reżyseria: Sean Baker

dramat, USA, 115 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                       

  Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

 

 

12 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

Viktoria

 

 

reżyseria: Maya Vitkova

dramat, Bułgaria, Rumunia, 155 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                       

  Ludowa Republika Bułgarii, 1979 rok. Boriana jest w ciąży, ale nie chce dziecka, które urodzi się w komunistycznym kraju. Jej jedynym marzeniem jest ucieczka na Zachód. Niechciana córka jednak przychodzi na świat. Viktoria nie ma pępka, bo z matką nie łączyła jej nawet pępowina. Świetnie radzi sobie sama. Zostaje ogłoszona Dzieckiem Dekady i ku radości zaangażowanej ideowo babci staje się symbolem reżimu. Dorasta w konflikcie z Borianą, podporządkowując sobie otoczenie dzięki dobrym relacjom z samym Todorem Żiwkowem, przywódcą kraju, który obsypuje ją prezentami. Gdy 10 listopada 1989 roku system upada, a Żiwkow zostaje aresztowany, życie Viktorii wywraca się do góry nogami. 

 

 

 

19 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

Niemiłość

 

 

reżyseria: Andriej Zwiagincew 

dramat, Belgia, Francja, Niemcy, Rosja, 127 min 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                           

  Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), kandydat do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys i Żenia, mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Oboje żyją na niezłym poziomie. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie mają z nim kontaktu. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

 

 

 

26 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

The Place

 

reżyseria: Paolo Genovese


dramat, Włochy, 105 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

     "Genovese nie szuka kompromisów – narracyjnie, wizualnie, emocjonalnie. Pod każdym względem film działa perfekcyjnie."

 

  Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu.
Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

W filmie powracają aktorzy znani z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra”, Alessandro Borghi.

                                                                 

 

                                                         * * * * * * * * * * *                                               

 

 

 

zaprasza na 

FILMY  STYCZNIA  2018

 

 

 

8 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00

Party

/ The Party /

 

reżyseria: Sally Potter

komediodramat, Wielka Brytania, 71 min.

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                       

 

         * Niezwykle smakowity filmowy koktajl pełen kąśliwych uwag, słownej żonglerki i aktorskiej chemii. *

 

  Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...

 

 

 

15 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00

Manifesto

Manifesto /

 

reżyseria: Julian Rosefeldt

dramat, Niemcy, 95 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                       

  Niektóre idee są jak odbezpieczony granat i stają się zarzewiem buntu. Inne wietrzeją i stają się śmieszne, a jeszcze inne mają uniwersalną moc wybudzania z letargu i wyostrzania spojrzenia na świat. Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett ("Carol”, "Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z bieżącą rzeczywistością

 

 

 

 

22 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00

Morderstwo w Orient Expressie

/ Murder on the Orient Express /

 

reżyseria: Kenneth Branagh

kryminał, USA, Malta, 114 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                       

  W tytułowym pociągu spotyka się kilkanaście osób, przedstawicieli różnych kultur, zawodów, grup wiekowych, klas społecznych, światopoglądów. Wśród nich słynny Belg Hercules Poirot, prawdopodobnie najlepszy detektyw świata. Wszystko wydaje się toczyć normalnym rytmem, również rozmowy pomiędzy współpasażerami o wszystkim i o niczym, żeby tylko podtrzymać iluzoryczne konwenanse. Pewnej nocy dochodzi jednak do brutalnego morderstwa i to właśnie na detektywie spocznie odnalezienie sprawcy. Problem w tym, że popełnić zbrodnię mógł dosłownie każdy z jadących. Sytuację pogarsza fakt, że wytrąceni z równowagi pasażerowie zaczynają się powoli rzucać sobie do gardeł.

 

 

 

 

29 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00

 

Happy End

 

reżyseria: Michael Haneke

dramat, Austria, Francja, Niemcy, 107 min

 

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                      

  Isabelle Huppert, Jean-Lous Trintignant oraz Mathieu Kassovitz w najnowszym filmie mistrza światowego kina, dwukrotnego laureata Złotej Palmy, twórcy „Miłości”i „Białej wstążki”. „Happy End” to trzymający w napięciu współczesny thriller psychologiczny, którego bohaterowie to wielopokoleniowa mieszczańska rodzina. Facebook, smsy i maile wywołują w jej życiu lawinę dramatycznych wydarzeń. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi. 

                            

                                                           

 

 

                                                                        * * * * * * * * * 

 

zaprasza na 

FILMY  GRUDNIA 2017

Homo Faber

 

 

4 grudnia - poniedziałek - godz.19:00

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

/ Borg McEnroe /

 

reżyseria: Janus Metz

dramat, Dania, Finlandia, Szwecja, 100 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                           

 

  Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola.   

 

 

 

7 grudnia - czwartek - godz. 19:00 

Lobster

/ The Lobster /

 

reżyseria: Yorgos Lanthimos

thriller, Sci Fi, Francja, Grecja, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, 118 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                    

 

  W świecie niedalekiej przyszłości nikomu nie wolno być samemu. Samotność rodzi niepotrzebny zgiełk. Zgodnie z zaleceniem władz miasta (The City), samotni trafiają do Hotelu - miejsca, w którym spotkają innych samotnych. To tu w ciągu 45 dni powinni znaleźć partnera. Jeśli nie uda im się odszukać miłości, pod postacią zwierząt trafią do Lasu. Tam sami będą musieli walczyć o przetrwanie.

 

 

 

11 grudnia - poniedziałek - godz.19:30

Morderstwo w hotelu Hilton

/ The Nile Hilton Incident /

 

reżyseria: Tarik Saleh

thriller, Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, 106 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                       

 

  Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka...

 

 


18 grudnia - poniedzialek - godz.19:00

Młynarski.

Piosenka finałowa

 

reżyseria: Alicja Albrecht

dokumentalny, Polska, 90 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                           

 

  „Młynarski. Piosenka finałowa" - film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

 

 

19 grudnia - wtorek - godz. 18:00

 

                      Spotkanie z Łukaszem Maciejewskim i Grażyną Błęcką-Kolską

 

 

 

w programie:

promocja książki Pana Łukasza Maciejewskiego pt. Aktorki Odkrycia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oraz projekcja filmu w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego

Jasminum

 

 

początek o godz. 18.00, miejsce spotkania i projekcji: sala Forum Synagoga, wstęp wolny

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

27 grudnia - środa - godz.19:00

Powrót do Montauk

/ Return to Montauk /

 

reżyseria: Volker Schlöndorff

dramat, Niemcy, 106 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł 

                                                                         

 

  Pisarz Max Zorn, mężczyzna po sześćdziesiątce, w trakcie trasy promującej jego książkę w Nowym Jorku spotyka kobietę, której nigdy nie zapomniał. Wspólnie spędzają weekend. Minęło 17 lat od ich ostatniego spotkania. Czy jest jeszcze przed nimi wspólna przyszłość.

                             

                                        

                                                  

                                                                           * * * * * * * * * * 

 

 

zaprasza na 

FILMY LISTOPADA 2017

...o sile przyjaźni i różnych innych relacjach i zależnościach...

 

 

6 listopada - poniedziałek - godz.19:00

Łagodna 

/ Krotkaya /

 

reżyseria: Siergiej Łoźnica

dramat, Francja, Holandia, Niemcy, Litwa, 143 min

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł 

                                                                   

 

  Bezimienna bohaterka (znakomita Wasilina Makowcewa) to drobna, samotna kobieta o smutnym wyrazie twarzy. Obserwujemy jej codzienną rutynę, towarzyszymy jej w podróżach autobusem oraz w pracy na poczcie. Kobieta wysyła paczkę, której odbiorcą miał być jej mąż, odsiadujący wyrok z syberyjskim więzieniu. Kiedy paczka wraca, postanawia pojechać do niego i sprawdzić, co się z nim dzieje.

Przyjazd do miasta - więzienia okazał się łatwy, ale opuszczenie go z jakąkolwiek odpowiedzią wydaje się jednak syzyfowym wysiłkiem.

 

 

 

13 listopada - poniedziałek - godz.19:00

Na pokuszenie

/ The Beguiled /

 

reżyseria: Stephen Frears

dramat, USA, 90 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                   

 

  Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli. Historia dzieje się w czasach Wojny Secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

 

 

20 listopada - poniedziałek - godz.19:00

Powiernik królowej

/ Victoria and Abdul /

 

reżyseria: Stephen Frears

dramat biograficzny, Wielka Brytania, USA, 106 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                   

 

  "Powiernik królowej" to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł "munshi", sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.

 

 

 

27 listopada - poniedziałek - godz.19:00

Po tamtej stronie

/ Toivon tuolla puolen /

 

reżyseria:  Aki Kaurismäki

komediodramat, Finlandia, Niemcy, 98 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                   

 

 Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale filmie Aki Kaurismaki opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?

                                                        

 

 

                                                        * * * * * * * * * * * * 

 

 

 

zaprasza na 

FILMY PAŻDZIERNIKA 2017

...światło między nami ...

 

 

2 pażdziernika - poniedziałek - godz. 19:00

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

 

komediodramat, Włochy, 97 min

reżyseria: Paolo Genovese

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                             

 

  Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać.

 

 

 

9 pażdziernika - poniedziałek - godz. 19:00

The Square

 

 

komediodramat, Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, 144 min

reżyseria: Ruben Östlund

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                             

 

  Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji "The Square", z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

 

 

 

15 pażdziernika - niedziela - godz. 18:30

 

EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO

Na mlecznej drodze

/ On the Milky Road /

 

 

dramat, Meksyk, USA, Wielka Brytania, Serbia, 125 min

reżyseria: Emir Kusturica

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                             

 

  Wielki powrót Emira Kusturicy – jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina! Pierwszy od blisko dekady film fabularny reżysera, to porywająca historia miłosna ze zjawiskową Monicą Bellucci. Opowieść zbudowana ze wszystkich pierwiastków, za które widzowie pokochali takie dzieła, jak: „Arizona Dream”, „Underground” czy „Czarny kot, biały kot”. Podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła, doskonałej muzyki i zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

 

 

 

23 pażdziernika - poniedziałek - godz. 19:00

Konstytucja

 

komediodramat, Chorwacja, Czechy, Macedonia, Słowenia, 90 min

reżyseria: Rajko Grlić

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                                             

 

  W jednym budynku mieszkają sąsiedzi, którzy unikają się nawzajem, bo żyją inaczej, wierzą w co innego i pochodzą z różnych miejsc. Prawdopodobnie nigdy nie zamieniliby ze sobą ani słowa, gdyby nie przypadek, który zbliży ich do siebie. Losy bohaterów splatają się w taki sposób, że zakwestionowaniu ulegną najgłębsze przekonania i uprzedzenia dotyczące statusu materialnego, orientacji seksualnej, narodowości i religii.                 

 

 

 

30 pażdziernika - poniedziałek - godz. 19:00   

NASZE KINO - MÓJ FILM  

 

miejsce projekcji - OCK, cena biletu - 10 zł  

 

 

uwaga: głosowanie na wybrany film na naszej  stronie 

w zakładce     od 01 do 16 pażdziernika

 

*  Wybrany w głosowaniu film to  dramat produkcji grecko- bułgarskiej pt."SŁAWA"     *

 

 

 

 

                                                                      * * * * * * * * * *

 

 

 

 

zaprasza na 

komediowy wrzesień

z lekką domieszką dramatu

 

 

 

04 września - poniedziałek - godz.19:00

Paryż na bosaka

/ Paris pieds nus /

 

komedia, Belgia, Francja, 83 min

reżyseria: Dominique Abel, Fiona Gordon

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                        

 

  Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (Riva). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale nachalnego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać....

 

 

 

11 września - poniedziałek - godz.19:00

Lady M.

/ Lady Macbeth /

 

dramat, Wielka Brytania, 89 min

reżyseria: William Oldroyd

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                              

 

  Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę.

 

 

 

18 września - poniedziałek - godz.19:00

Wilde Maus

 

komediodramat, Austria, Niemcy, 103 min

reżyseria: Josef Hader

 

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                          

 

  Bohaterem komedii jest znany krytyk muzyczny Georg, który pewnego dnia, na skutek cięcia kosztów w wydawnictwie, zostaje zwolniony z pracy. Utrata etatu jest tak upokarzająca dla Georga, że mężczyzna nie jest w stanie przyznać się do porażki swojej dużo młodszej żonie Johannie. Tego samego wieczora Johanna stawia pod znakiem zapytania męskość męża, nieopatrznie sugerując, że jego plemniki się starzeją, co może być powodem, dla którego kobieta nie jest w stanie zajść w ciążę od trzech lat. Co jeszcze gorszego może się wydarzyć? Zdesperowany Georg poprzysięga zemstę byłemu pracodawcy...

 

 

 

25 września - poniedziałek - godz.19:00

50 wiosen Aurory

 / Aurore /

 

komedia, Francja, 89 min

reżyseria: Blandine Lenoir

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                          

 

   Czy po pięćdziesiątce można jeszcze dokonać w życiu rewolucji? Przymierza się do niej Aurore, która niedawno rozstała się z mężem, właśnie rzuca niesatysfakcjonującą pracę kelnerki, i przygotowuje córki, by wyfrunęły z gniazda i stanęły na własnych nogach. Poradzić musi też sobie z problemami finansowymi, a przede wszystkim z własnym lękiem przed starzeniem się i samotnością. Do tego menopauza coraz mocniej atakuje ją wahaniami nastroju i uderzeniami gorąca. Choć lekarz mówi, że po trzydziestce już z górki, Aurora nie daje za wygraną i stara się żyć pełną piersią. Czy szansą na nowe otwarcie stanie się rola babci, nowa praca, a może spotkanie z Manu – miłością ze szkolnych lat?

 

 

 

                                                                   * * * * * * * * * * *

 

 

zaprasza na 

FILMY CZERWCA 2017

... mocna dawka surrealizmu ...

 

 

 

19 czerwca - poniedziałek - godz. 19:00

Martwe wody  

/ Ma loute /

 


komedia surrealistyczna, Francja, Niemcy, 122 min

reżyseria:  Bruno Dumont

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                               

                                                         

 

  Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w których żyłach płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci. Latem uwielbiają zaszywać się w swojej okazałej nadmorskiej rezydencji, spędzając czas na wspominaniu chwalebnej przeszłości, zachwycaniu się niewinnością rybaków, próżnowaniu i zaspokajaniu swoich dekadenckich zachcianek.

Jednak nawet Van Peteghemowie, którzy widzieli już prawie wszystko, nie są gotowi na to, co zdarzy się w okolicach ich letniej posiadłości. Z miejscowych plaż zaczynają znikać ludzie. W tajemniczych okolicznościach, w biały dzień, a do tego bez śladu. Rozwikłania zagadki podejmują się dwaj ekscentryczni inspektorzy policji, słynący z niekonwencjonalnych metod pracy i nieopisanej głupoty.

 

 

 

26 czerwca - poniedziałek - godz. 19:00

Sieranevada

 

 

komedia obyczajowa, Francja, Chorwacja, Macedonia, Rumunia, Bośnia i Hercegowina. 172 min
reżyseria:  Cristi Puiu

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                         

 

  Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? „Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

 

 

 

03 lipca - poniedziałek - godz. 19:00 

KF "NA WOLNOŚCI" oraz FILMOWY KLUB SENIORA

Zwariować ze szczęścia

/ La pazza gioia /

 

komediodramat, Francja, Włochy, 118 min

reżyseria:  Paolo Virzì

 

 

 

Kino Komeda 3D

Ostrowskie Centrum Kultury

ul. Powstańców Wielkopolskich 22

63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 45

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami
o bieżącej działalności Kina "Komeda"
i zaproszenia na organizowane przez nas
przedsięwzięcia, zasubskrybuj newsletter
podając poniżej swój adres e-mail.