KF ''NA WOLNOŚCI''

zaprasza na 

komediowy wrzesień

z lekką domieszką dramatu

 

 

 

04 września - poniedziałek - godz.19:00

Paryż na bosaka

/ Paris pieds nus /

 

komedia, Belgia, Francja, 83 min

reżyseria: Dominique Abel, Fiona Gordon

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                        

 

  Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (Riva). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale nachalnego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać....

 

 

 

11 września - poniedziałek - godz.19:00

Lady M.

/ Lady Macbeth /

 

dramat, Wielka Brytania, 89 min

reżyseria: William Oldroyd

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                              

 

  Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę.

 

 

 

18 września - poniedziałek - godz.19:00

Wilde Maus

 

komediodramat, Austria, Niemcy, 103 min

reżyseria: Josef Hader

 

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                          

 

  Bohaterem komedii jest znany krytyk muzyczny Georg, który pewnego dnia, na skutek cięcia kosztów w wydawnictwie, zostaje zwolniony z pracy. Utrata etatu jest tak upokarzająca dla Georga, że mężczyzna nie jest w stanie przyznać się do porażki swojej dużo młodszej żonie Johannie. Tego samego wieczora Johanna stawia pod znakiem zapytania męskość męża, nieopatrznie sugerując, że jego plemniki się starzeją, co może być powodem, dla którego kobieta nie jest w stanie zajść w ciążę od trzech lat. Co jeszcze gorszego może się wydarzyć? Zdesperowany Georg poprzysięga zemstę byłemu pracodawcy...

 

 

 

25 września - poniedziałek - godz.19:00

50 wiosen Aurory

 / Aurore /

 

komedia, Francja, 89 min

reżyseria: Blandine Lenoir

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                          

 

   Czy po pięćdziesiątce można jeszcze dokonać w życiu rewolucji? Przymierza się do niej Aurore, która niedawno rozstała się z mężem, właśnie rzuca niesatysfakcjonującą pracę kelnerki, i przygotowuje córki, by wyfrunęły z gniazda i stanęły na własnych nogach. Poradzić musi też sobie z problemami finansowymi, a przede wszystkim z własnym lękiem przed starzeniem się i samotnością. Do tego menopauza coraz mocniej atakuje ją wahaniami nastroju i uderzeniami gorąca. Choć lekarz mówi, że po trzydziestce już z górki, Aurora nie daje za wygraną i stara się żyć pełną piersią. Czy szansą na nowe otwarcie stanie się rola babci, nowa praca, a może spotkanie z Manu – miłością ze szkolnych lat?

 

 

 

                                                                   * * * * * * * * * * *

 

 

zaprasza na 

FILMY CZERWCA 2017

... mocna dawka surrealizmu ...

 

 

 

19 czerwca - poniedziałek - godz. 19:00

Martwe wody  

/ Ma loute /

 


komedia surrealistyczna, Francja, Niemcy, 122 min

reżyseria:  Bruno Dumont

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                               

                                                         

 

  Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w których żyłach płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci. Latem uwielbiają zaszywać się w swojej okazałej nadmorskiej rezydencji, spędzając czas na wspominaniu chwalebnej przeszłości, zachwycaniu się niewinnością rybaków, próżnowaniu i zaspokajaniu swoich dekadenckich zachcianek.

Jednak nawet Van Peteghemowie, którzy widzieli już prawie wszystko, nie są gotowi na to, co zdarzy się w okolicach ich letniej posiadłości. Z miejscowych plaż zaczynają znikać ludzie. W tajemniczych okolicznościach, w biały dzień, a do tego bez śladu. Rozwikłania zagadki podejmują się dwaj ekscentryczni inspektorzy policji, słynący z niekonwencjonalnych metod pracy i nieopisanej głupoty.

 

 

 

26 czerwca - poniedziałek - godz. 19:00

Sieranevada

 

 

komedia obyczajowa, Francja, Chorwacja, Macedonia, Rumunia, Bośnia i Hercegowina. 172 min
reżyseria:  Cristi Puiu

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                         

 

  Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? „Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

 

 

 

03 lipca - poniedziałek - godz. 19:00 

KF "NA WOLNOŚCI" oraz FILMOWY KLUB SENIORA

Zwariować ze szczęścia

/ La pazza gioia /

 

komediodramat, Francja, Włochy, 118 min

reżyseria:  Paolo Virzì

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 5 zł

                                                          

 

  Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą manipulantką, która stylizuje się na milionerkę obracającą się w środowisku wyższych sfer. Donatella (Micaela Ramazzotti, prywatnie żona Virzìego) to wrażliwa introwertyczka o wytatuowanym i kruchym ciele, która skrywa mroczną tajemnicę swojej przeszłości. W komedii Paola Virzìego te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia postanawiają uciec i szukać szczęścia i miłości w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

To skrzyżowanie „Thelmy i Louise” oraz „Lotu nad kukułczym gniazdem” zrobiło furorę na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie film został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des Réalisateurs. Film zdobył statuetki jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d’argento (Srebrna Wstążka), przyznawanych przez krytyków i dziennikarzy, w pięciu kategoriach. Valeria Bruni Tedeschi za swoją rolę została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej

 

 

 

 

 

                                                                            * * * * * * * * * * *

 

 

 

FILMY MAJA 2017

… festiwalowo …

 

 

 

08/09/10 maja   oraz 15/16/17 maja         

Festiwal Filmowy „ WIOSNA FILMÓW”

 

 

 

 

 

 

 

 

seanse o godz. 19.00,     17 maja  o godz. 19:30

miejsce projekcji - Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu:10 zł                

                                               

 

  

 

 

21 maja - niedziela - godz.19:00                       

Florencja i Galeria Uffizi 3D

(Firenze e gli Uffizi 3D)

 

 

dokment, Włochy, 95 min

reżyseria: Luca Viotto

 

 

 

miejsce projekcji - kino Komeda, cena biletu: 20 zł + okulary 5 zł

(cena nie podlega zniżkom na karty rabatowe)

 

                                                   

  Zapierająca dech w piersiach, multimedialna podróż do Florencji - perły Toskanii i kolebki renesansu - oraz świata sztuki. Najwyższej klasy zabytki oraz arcydzieła ze zbiorów Galerii Uffizi zostały przedstawione za pośrednictwem najnowszych technologii, gwarantujących jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kinowe.

 

Florencja - stolica skąpanej w słońcu Toskanii, jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast Europy. Spacer jego ulicami przypomina wizytę w muzeum pod gołym niebem. Twórcy filmu Florencja i Galeria Uffizi dołożyli wszelkich starań, by za pomocą najnowszej technologii - 3D i ultra HD, a także zdjęć lotniczych - nie tylko wiernie odwzorować.

 

Wśród ponad 150 zaprezentowanych na ekranie z najwyższą pieczołowitością dzieł sztuki znalazły się arcydzieła takich artystów, jak Raffaello, Tycjan, Piero della Francesca, Donatello czy Caravaggio. Dodatkowo, 27 spośród nich (m.in. Wiosna i Narodziny Wenus Sandro Botticellego oraz Głowa Meduzy Caravaggia) przedstawiono w postaci trójwymiarowej.

 

 

 

22 maja - poniedziałek - godz.19:00

Klient    

(Forushande)

 

dramat, Francja, Iran, 125 min

reżyseria: Asghar Farhadi

 

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

                                                        

 

  Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
  

 

 

                                                                          * * * * * * * * * *

 

 

 

FILMY KWIETNIA 2017

... powrót do przeszłości ...

 

 

 

3 kwietnia - poniedziałek - godz.19:00

Elle

 

thriller, Francja, Niemcy, 130 min

reżyseria: Paul Verhoeven

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

 

 

                                               

 

  Michèle wydaje się niezniszczalna. Jest twardą szefową znakomicie prosperującej firmy zajmującej się grami video. Z podobną bezwzględnością podchodzi do życia prywatnego i uczuciowego. Brutalny atak, którego we własnym domu staje się ofiarą, zmienia jej życie na zawsze. Kiedy w końcu odkrywa, kto jest sprawcą, oboje poddają się swoistej grze - perwersyjnej i przerażającej. A gra ta w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli.

 

 

 

10 kwietnia - poniedziałek - godz.19:00

Ukryte piękno

 

dramat, USA, 97 min

reżyseria: David Frankel

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

  

 

 

 

                                                

 

   Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk (w tej roli Smith) przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób.  

 

 

 

19 kwietnia - środa - godz. 19:00

Babilon Bolszoj

 

 

dokument, Wielka Brytania, 83 min

reżyseria: Nick Read

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                               

 

  Dramatyczna opowieść o konflikcie, postępującej degeneracji i próbie naprawy Teatru Bolszoj - jednego z najsłynniejszych na świecie zespołów baletowych.Teatr Bolszoj to symbol Rosji, jej narodowy skarb. W ostatnich latach ta legendarna instytucja, rozsławiająca imię rosyjskiego baletu na całym świecie, przeżywała kryzys. Teatr był często obecny na łamach prasy, jednak nie z powodu zapierających dech w piersiach występów tancerzy, ale w związku z zaostrzającym się konfliktem między członkami zespołu a władzami teatru.                              

 

 

 

 

24 kwietnia - poniedzialek - godz.19:00

Manchester by the Sea

 

 

dramat, USA, 135 min

reżyseria: Keneth Lonergan

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

                             

 

                                              

 

  Po śmierci Joe'go (Kyle Chandler), starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

 

 

                                                                 * * * * * * * * * * 

 

 

FILMY MARCA 2017

„być jak Natalie Portman”

 

 

 

6 marca - poniedziałek - godz. 19:00

Planetarium

 

dramat, Francja, USA, 105 min

reżyseria: Rebecca Zlotowski

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                              

 

Piękne i tajemnicze siostry Laura (Natalie Portman) i Kate (Lily-Rose Depp) posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego (Emmanuel Salinger). Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie.

 

 

 

8 marca - środa (Dzień Kobiet) - godz.19:00

Dalida  -  skazana na miłość

 

dramat, biograficzny, Francja, 124 min

reżyseria: Lisa Azuelos

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                                  

 

Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

 

 

 

13 marca - poniedziałek - godz. 19:00

Jackie

 

dramat biograficzny, Francja, USA, Chile, 95 min

reżyseria: Pablo Larraín

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                                

 

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża.

 

 

 

20 marca - poniedziałek - godz. 19:00

Milczenie   (Silence)

 

 

dramat historyczny, Japonia, Meksyk, USA,

 Włochy, Tajwan, 160 min

reżyseria: Martin Scorsese

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                              

 

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

 

 

 

27 marca - poniedziałek - godz. 19:00

NASZE KINO - MÓJ FILM

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

 

 

uwaga: głosowanie na wybrany film na naszej  stronie 

w zakładce  MÓJ FILM  od 01 do 15 marca

 

 

                             

                                                          * * * * * * * * *

 

 

 

zaprasza na

FILMY LUTEGO 2017 

… zrobię dla ciebie wszystko …

 

 

 

6 lutego - poniedziałek - godz.19:00

Paterson

 

 

komediodramat, Francja, Niemcy, USA, 113 min

reżyseria : Jim Jarmusch

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                               

 

Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

 

 

13 lutego - poniedziałek - godz.19:00

Toni Erdmann

 

 

komedia, Austria, Niemcy, 162 min

reżyseria : Maren Ade

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                               

 

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

 

 

 

20 lutego - poniedziałek - godz.19:00

Skazana  (La taularde)

 

 

dramat, Francja, 98 min

reżyseria : Audrey Estrougo

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                            

 

Mathilde dowiaduje się, że jej ukochany mężczyzna popełnił morderstwo. Aby go ratować, przyznaje się do popełnienia tej zbrodni i pozwala skazać się za niego. Jej syn Adrien wraz z prawniczką Nadège Rutter próbują jej uświadomić, że bez współpracy z policją może pozostać przez wiele lat w więzieniu. Mathilde jednak nadal milczy. Tygodnie mijają, a kobieta wciąż czeka na informację od ukochanego, który od momentu wyjścia na wolność nie daje znaku życia. Teraz, winna czy nie, jest już tylko skazaną - tak jak reszta więźniów. Musi nauczyć się żyć w nowej, opresyjnej rzeczywistości, którą sama sobie stworzyła.

 

 

 

27 lutego - poniedziałek - godz.19:00

To tylko koniec świata

 

 

dramat, Francja, Kanada, 97 min

reżyseria : Xavier Dolan

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

                                              

 

Louis wyjechał, by robić karierę dramatopisarza. Teraz, po 12 latach nieobecności, już jako uznany pisarz wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka, młodsza siostra i szczególnie starszy brat są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.

 

 

                                     * * * * * * * *

 

 

zaprasza na 

FILMY STYCZNIA  2017

... tak się rodzą legendy ...

 

 

 

9 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00 

Tancerka   ( La danseuse )

 

 

dramat, biograficzny, muzyczny, Francja, 108 min

reżyseria: Stéphanie Di Giusto

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=68JJa7aeaoA

 

 

Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji. Absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque. Co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy...

 

 

 

16 stycznia - poniedziałek - godz.19:00

Sully

 

 

dramat, biograficzny, USA, 96 min

reżyseria: Clint Eastwood

 

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=cGZZSDzU4PY

 

15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „Cudu na rzece Hudson”, kiedy to kapitan Chesley „Sully” Sullenberger posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie. Jednak, mimo że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully'ego za jego wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę.

 

 

 

23 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00 

Lion. Droga do domu  (Mal de pierres)

 

 

dramat, Australia, USA, Wielka Brytania, 120 min

reźyseria: Garth Davis

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=qqwBlEs_bxw

 

Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

 

 

30 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00

NASZE KINO – MÓJ FILM

 

zapraszamy do głosowania na naszej stronie w zakładce  "MÓJ FILM"

głosujemy od 25 grudnia do 15 stycznia

 

 

 

 

 

                     

 

  W ZAKOŃCZONYM  15 STYCZNIA  GŁOSOWANIU  WYBRANY ZOSTAŁ  FILM  PT.   "EGZAMIN"

 

 

Oto filmy do wyboru:

 

1) Nieznajoma dziewczyna - dramat, Belgia, Francja, reżyseria: Jean-Pierre DardenneLuc Dardenne

                       http://www.filmweb.pl/film/Nieznajoma+dziewczyna-2016-745336

2) Wejście smoka ! - historia oparta na faktach, Iran, reżyseria: Mani Haghighi

                       http://www.filmweb.pl/film/Wej%C5%9Bcie+smoka-2016-757318

3) Snowden - biograficzny, dramat, sensacyjny, thriller, Francja, Niemcy, USA, reżyseria:Oliver Stone

                       http://www.filmweb.pl/film/Snowden-2016-728191

4) Dzieciństwo wodza - dramat, Francja, Węgry, Wielka Brytania, reżyseria: Brady Corbet

                      http://www.filmweb.pl/film/Dzieci%C5%84stwo+wodza-2015-709737

5) Plac zabaw - dramat, Polska, reżyseria: Bartosz M.Kowalski

                      http://www.filmweb.pl/film/Plac+zabaw-2016-750528 

6) Opieka domowa - komediodramat, Czechy, Słowacja, reżyseria: Slávek Horák

                      http://www.filmweb.pl/film/Opieka+domowa-2015-743749

7) Egzamin - dramat, Belgia, Francja, Rumunia, reżyseria: Cristian Mungiu

                      http://www.filmweb.pl/film/Egzamin-2016-762494

8) Ja, Olga Hepnarowa - dramat biogr, Czechy, Francja, Polska, Słowacja, reż: Petr Kazda, Tomáš Weinreb

                      http://www.filmweb.pl/film/Ja%2C+Olga+Hepnarova-2016-659452 

 

miejsce projekcji: kino Komeda, cena biletu: 10 zł

 

 

 

                                     * * * * * * * * 

 

 

zaprasza na 

FILMY GRUDNIA  2016

...kolekcja uczuć...

 

 

5 grudnia - poniedziałek - godz. 19:00

Argentyna, Argentyna

 

 

dokument muzyczny, Argentyna, Francja, Hiszpania, 85 min

reżyseria:  Carlos Saura

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu - 10 zł

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=rVIV2wTS0sY

 

Carlos Saura zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki. W "Argentynie" pojawiają się najważniejsze zespoły i artyści tamtejszej sceny. Ich taniec, śpiew i debaty stają się dla twórcy fascynującym spektaklem. Bohaterowie poruszają się pośród luster, które pozwalają przyjrzeć się, jak dopracowane i przemyślane są ich ruchy. Tu nie ma przypadkowego gestu ani fałszywej nutki. Wrażliwość reżysera pozwala mu wydobyć z argentyńskiej kultury jej esencję: żywiołowość, dynamikę, emocjonalność, gorącą krew, a także erotyzm i magnetyzm. To doskonała alternatywa dla tych, którzy znudzeni są banalnością i powtarzalnością programów w rodzaju "Taniec z gwiazdami". Z "Argentyny" o tytułowym kraju widzowie dowiedzą się więcej niż z najlepszego przewodnika po. Saura dowodzi, że tylko przez zagłębieniem się w kulturę, która ukształtowała naród, można ten naród poznać.

 

 

 

12 grudnia - poniedziałek - godz.19:00

Kolekcja sukienek

 

 

dramat obyczajowy, Polska, 84 min

reżyseria : Marzena Wiącek

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda", cena biletu -10 zł

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=R8gKtWTku6c

 

Kilka współczesnych polskich kobiet w różnym wieku i jeden mężczyzna. Ich lęki, fascynacje, dramaty, obsesje. Ich codzienne życie i takie, które chcieliby mieć. Uporczywe poszukiwanie własnego miejsca w tak zwanej rzeczywistości. Miłość i samotność. Strach. To wszystko zatem, co nas ubiera. Bohaterki filmu Kolekcja sukienek są obiektem dziwnego eksperymentu. Kolekcja sukienek to film o potrzebie rozmowy i poszukiwaniu wytchnienia... w kontakcie z samym sobą. O potrzebie przyjrzenia się miejscu, w którym dziś jesteśmy, gdy z tyłu głowy wciąż dręczy. „Kolekcja sukienek” to obraz piękny, poruszający, pełen zaskoczeń, zwrotów, artystycznych niedopowiedzeń. Film nowatorski, a jednocześnie osadzony w tradycji dzisiejszego kina, zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną.

 

 

 

19 grudnia - poniedziałek - godz.19:00

Z innego świata    (Mall de pierres)

 

 

melodramat, Francja, 120 min

reżyseria : Nicole Garcia

 

 

 

 

 

miejsce projekcji - kino "Komeda",  cena biletu - 10 zł

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=w7sRYx1zH2A

 

Gabrielle (Marion Cotillard) pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, gdzie marzenia o prawdziwej, przepełnionej namiętnością miłości uchodzą za skandaliczne i szalone. W czasach, w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za José (Alex Brendemühl), uczciwego i pracowitego hiszpańskiego farmera. Kiedy po latach spokoju u boku męża, Gabrielle wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach i poznaje tam André (Louis Garrel), przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze, w jej życiu na nowo pojawiają się pasja i namiętność. Tym razem Gabrielle jest zdeterminowana, by podążać za swoimi pragnieniami.

 

 

 

Kino Komeda 3D

Ostrowskie Centrum Kultury

ul. Powstańców Wielkopolskich 22

63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 45

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami
o bieżącej działalności Kina "Komeda"
i zaproszenia na organizowane przez nas
przedsięwzięcia, zasubskrybuj newsletter
podając poniżej swój adres e-mail.